Модель турботи

Модель турботи

  • Ми дотримуємося принципів Писання у нашому підході до піклування про душу. Відмінні риси моделі душеопікунства випливають із наших богословських переконань.
  • Ми зосереджені на Христі. Він є мудрістю від Бога, невимовним даром, який рятує нас від наших гріхів і страждань. Він є основою нашої віри і через Його відкуплення та заклик до послуху ми змінюємося і зростаємо силою Святого Духа. Людям потрібен Спаситель (2 Петр. 1:2-4), а не система самопорятунку, тому ми вказуємо людям на Христа, а не на програму чи метод (Ін. 14:6; Кл. 3:4; Фил. 3:8- 11; Еф. 2: 14).
  • Ми усвідомлюємо, що поведінка людини нерозривно пов’язана з її більш глибокими мотивами серця. Тому ми наголошуємо на першості серця в мотивації поведінки, оскількми всі людські вчинки виникають з ядра поклоніння – їхніх переконань, життєвих пріоритетів і уподобань (Рим. 1:21; 25; 28).
  • Ми віримо, що найкраще відображаємо Триєдиного Бога, коли живемо і зростаємо в спільноті (Еф. 4:12-16). Тому ми втілюємо особисті зміни у Божій спільноті — церкві з усіма її різноманітними ресурсами міжособистісних засобів благодаті для наставництва один одного в любові (Еф. 4:15). Ми вважаємо наставництво і взаємини у громаді найважливішим біблійним інструментом освячення, спільного досягнення зрілості у Христі.
  • Ми віримо, що Писання у повноті показує, хто ми такі: і як нові творіння у Христі, і як люди з немочами та гріхами. Тому ми використовуємо Писання з цілковитим визнанням його авторитету та повноти (Діян. 20:32; 2 Тим. 3:16-17; Еф. 6:10-14; Єр. 23:29; 2 Петр. 1:2-4), переконані в тому, що від початку до кінця воно відкриває Христа (Мт. 24:27; 44-45) і Його могутню благодать, що задовольняє потреби і дає силу у боротьбі з труднощами та спокусами (Мт. 11:28-29).
  • Ми віримо у спільну благодать Божу для всього людства і тому можемо навчатися у тих, хто не підтримує християнський або навіть теїстичний світогляд. Наприклад, хоча фундаментальний світогляд світської психології суперечить християнству, у творах і вченнях тих, хто набув мудрості у справі завдяки своїм дослідженням і практиці, можна знайти описові інтелектуальні багатства. Ці матеріали можуть збагатити наш підхід у турботі про нужденних і бути корисними для нас, оскільки ми продовжуємо розвивати наш метод консультування, заснований на Біблії.
  • Ми віримо, що люди – це духовні та фізичні істоти. Ми визнаємо, що тіло впливає на душу, а душа на тіло. Різноманітні фізичні недоліки та страждання впливають на моральний вибір людини. Ми серйозно ставимося до людини, визнаючи, що на стику душі та тіла є невідповідність. Ми прагнемо залишатися чутливими до фізіологічних факторів, як до контексту, в якому Бог закликає людину до віри та послуху.
  • Ми віримо, що люди є соціальними, і це є задумом Бога. Тому визнаємо, що різноманітні соціокультурні фактори впливають на моральний вибір людини. Ми серйозно ставимося до всього контексту буття людини, визнаючи, що на межі між нею та її середовищем існує невідповідність. Ми прагнемо залишатися чутливими до соціальних факторів, як до контексту, в якому Бог закликає людину до віри та послуху.
  • Ми віримо, що втілення Ісуса – це не лише основа турботи, а й модель того, як потрібно дбати про людей. Тому ми прагнемо заглибитися в історію людини, уважно слухаючи, висловлюючи щиру любов і турботу. Також ми визнаємо, що на певному етапі життя біблійне душеопікунство може відігравати важливу роль у процесі духовного зростання людини.
  • Ми віримо, що Ісус є нашим вірним Відкупителем, який допомагає нам, навіть коли ми надовго залишаємося в кайданах наших проблем. Тому ми розуміємо, що зміни часто повільні та важкі. Господь не обіцяє миттєвої панацеї. Він перебуває в нас, як ми перебуваємо в Ньому. Він дає благодать, щоб йти довгим шляхом послуху в процесі освячення, набуваючи небесної мудрості у подоланні життєвих проблем.